• -6%
    NASTURCJA

Materac Nasturcja zawiera aż dwie warstwy pianki lateksowej, każda z nich ma wysokość 7 cm. Materiał ten posiada bardzo wysoką elastyczność punktową, co oznacza, że doskonale dopasowuje się krzywizny ciała. Dzięki temu kręgosłup jest utrzymywany do optymalne pozycji, a sen jest komfortowy i zdrowy. Lateks jest tworzywem doskonałym dla alergików. Posiada on właściwości antybakteryjne i grzybobójcze. Liczne kanaliki wentylacyjne pozwalają na swobodny przepływ powietrza. Pianka wysokoelastyczna, drugi z materiałów wypełniających, posiada znaczną odporność na zgniecenia i stanowi swoisty stelaż dla materaca. Ostatnim z materiałów znajdujących się wewnątrz modelu Nasturcja, jest pianka termoelastyczna. Tworzywo to uplastycznia się pod wpływem wysokiej temperatury. Cecha ta umożliwia maksymalnie dokładne odzwierciedlanie kształtu ciała użytkownika i zapewnienie komfortowego snu. Materac w opcji standardowej wyposażony jest w pikowany pokrowiec Koral.

TWARDOŚĆ

 - średnio twardy - H1, H2

 

ZALETY MATERACA

 - właściwości ortopedyczne
 - bardzo dobra wentylacja materaca, co zwiększa właściwości antyalergiczne
 - wybitne zdolności w dopasowywaniu się materaca do anatomicznego kształtu ciała
 - pokrowiec z możliwością zdjęcia i wyprania w temperaturze do 60°C

 

WKŁAD MATERACA

 - pianka termoelastyczna 5 cm
 - pianka lateksowa 7 cm
 - pianka wysokoelastyczna 5 cm
 - pianka lateksowa 7 cm
 - materac dwustronny
 - wysokość materaca około 25 cm

 

UWAGA ! - wymagany stelaż o odpowiedniej gęstości listew


MATERAC NASTURCJA NALEŻY DO KATEGORII MATERACY PIANKOWYCH WYSOKOELASTYCZNYCH I TERMOELASTYCZNYCH. MATERACE WYSOKOELASTYCZNE ŚWIETNIE DOPASOWUJĄ SIĘ DO KSZTAŁTU CIAŁA I MAJĄ DOŚĆ DŁUGĄ ŻYWOTNOŚĆ.


POKROWCE MATERACA

KORAL
  • Pokrowiec KORAL jedyny w swoim rodzaju pokrowiec posiadający nie tylko bardzo wysoką gramaturę, ale również pikowanie punktowe. Znakomicie
    nadaje się zwłaszcza na materace posiadające piankę termoelastyczną.
    Jego dodatkowym atutem jest niepowtarzalny wygląd. Pokrowiec wyposażony jest ponadto w wentylację w postaci siatki 3D w kolorze czerwonym na całym obwodzie oraz uchwyty

PARAMETRY

Pianka lateksowa

Pianka lateksowa - otrzymywana podczas połączenia lateksu syntetycznego z naturalnym mleczkiem drzewa kauczukowego. Lateks charakteryzuje się wysoką trwałością i elastycznością punktową, doskonale dopasowuje się do kształtów ciała oraz gwarantuje wysoki komfort snu. Dzięki systemowi otworów wnętrze materaca poddawane jest procesowi ciągłej wentylacji, a dodatkowo posiada właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne.  Zawartość lateksu naturalnego sięga nawet 20%.

Pianka termoelastyczna

Pianka termoelastyczna - zaawansowana technologicznie pianka termoelastyczna (VISCO) reaguje na wydzielane ciepło, zwiększa swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. Pianka przejmuje ciepło ludzkiego ciała i świetnie dopasowuje się do jego kształtu, zapewniając mu odpowiednie ułożenie na całej powierzchni. Pianka po odkształceniu powoli wraca do pierwotnego położenia. Dużą zaletą pianki jest równomierne rozłożenie obciążenia, które poprawia krążenie krwi i przeciwdziała odleżynom.

Dwustronny Dwustronny

Materac dwustronny - obie strony materaca stanowią powierzchnię użytkową

Pokrowiec 360 stopni Pokrowiec 360 stopni

Pokrowiec posiada zamek błyskawiczny dookoła materaca, co umożliwia łatwiejsze zdjęcie w celu wyprania. Rozdziela pokrowiec na dwie części

Można prać Można prać

W standardzie pokrowiec do prania w temperaturze 60 st.C

Stelaże regulowane Stelaże regulowane

Konstrukcja materaca umożliwia jego zastosowanie na stelażu Regulowanym i Elektrycznym (oferta stelaży Meble Marzenie)

Materac ortopedyczny Materac ortopedyczny

Materac posiadający właściwości ortopedyczne

Antyalergiczność Antyalergiczność

Materac posiada właściwości antyalergiczne

Pianka wysokoelastyczna (meble) Pianka wysokoelastyczna (meble)

Zaawansowana technologicznie wysokoelastyczna pianka poliuretanowa. Dzięki swej strukturze uzyskuje znacznie lepsze parametry podtrzymywania ciała, komfortu oraz odbojności (sprężystości i elastyczności). Pianka wysokoelastyczna w porównaniu z pianką standardową charakteryzuje się znacznie większą elastycznością.

Wysokość
25 cm
Gwarancja
2 lata

16 inne produkty w tej samej kategorii:

Produkt dodany do porównania.