Sercem tego materaca jest 10 cm wkład z pianki wysokoelastycznej. Materiał ten charakteryzuje się Wysokiem współczynnikiem sprężystości. Warstwa ta stanowi doskonałe podparcie dla ciała. Jest to tworzywo odporne na odgniecenia. Model Begonia jest produktem dwustronnym. Po każdej ze stron główna warstwa pianki wysokoelastycznej obłożona jest warstwą lateksu oraz pianki termoelastycznej. Lateks jest materiałem, który doskonale dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika. Jest to materiał elastyczny i trwały. Materiał ten jest świetną propozycją dla osób z alergiami, gdyż ma właściwości antygrzybiczne oraz antybakteryjne. Ostatnią z warstw jest pianka Visco, która pod wpływem ciepła ulega uplastycznieniu i dokładnie odzwierciedla kształt ciała użytkownika. Pianka ta zapobiega drętwieniu kończyn. Materac w wersji podstawowej sprzedawany jest w dzianinowym pokrowcu Natural.

ZALETY MATERACA

 - właściwości ortopedyczne i antyalergiczne
 - wybitne zdolności w dopasowywaniu się materaca do anatomicznego kształtu ciała
 - możliwość zastosowania stelaża regulowanego lub elektrycznego
 - pokrowiec z możliwością zdjęcia i wyprania w temperaturze do 60°C

TWARDOŚĆ

 - średnio twardy - H2

WKŁAD MATERACA

 - pianka wysokoelastyczna 10 cm
 - obustronnie płyta pianki termoelastycznej 3 cm
 - obustronnie płyta lateksu 3 cm
 - materac dwustronny
 - wysokość materaca około 24 cm

UWAGA ! - wymagany stelaż o odpowiedniej gęstości listew.

MATERAC BEGONIA NALEŻY DO KATEGORII MATERACY PIANKOWYCH WYSOKOELASTYCZNYCH I TERMOELASTYCZNYCH. MATERACE WYSOKOELASTYCZNE ŚWIETNIE DOPASOWUJĄ SIĘ DO KSZTAŁTU CIAŁA I MAJĄ DOŚĆ DŁUGĄ ŻYWOTNOŚĆ.

 


 

POKROWCE MATERACA

NATURAL
  • Pokrowiec NATURAL jest wykonany z wysokiej jakości dzianiny o dużej zawartości bawełny i bardzo wysokiej gramaturze 270 g/m2. Bawełna jest naturalnym produktem, cieszącym się od dawna bardzo dużym uznaniem wśród klientów głównie z uwagi na jej zdolność do przyjmowania nadmiaru wilgoci z otoczenia. Pokrowiec ten może być z powodzeniem polecany dla osób cierpiących na nadmierne pocenie się podczas snu, alergię oraz przywiązujących wagę do użytkowania produktów pochodzenia naturalnego.
  • Pokrowiec z zamkiem 360° można prać w temperaturze 60° C.

 

PARAMETRY

Pianka lateksowa

Pianka lateksowa - otrzymywana podczas połączenia lateksu syntetycznego z naturalnym mleczkiem drzewa kauczukowego. Lateks charakteryzuje się wysoką trwałością i elastycznością punktową, doskonale dopasowuje się do kształtów ciała oraz gwarantuje wysoki komfort snu. Dzięki systemowi otworów wnętrze materaca poddawane jest procesowi ciągłej wentylacji, a dodatkowo posiada właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne.  Zawartość lateksu naturalnego sięga nawet 20%.

Pianka termoelastyczna

Pianka termoelastyczna - zaawansowana technologicznie pianka termoelastyczna (VISCO) reaguje na wydzielane ciepło, zwiększa swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. Pianka przejmuje ciepło ludzkiego ciała i świetnie dopasowuje się do jego kształtu, zapewniając mu odpowiednie ułożenie na całej powierzchni. Pianka po odkształceniu powoli wraca do pierwotnego położenia. Dużą zaletą pianki jest równomierne rozłożenie obciążenia, które poprawia krążenie krwi i przeciwdziała odleżynom.

Dwustronny Dwustronny

Materac dwustronny - obie strony materaca stanowią powierzchnię użytkową

Pokrowiec 360 stopni Pokrowiec 360 stopni

Pokrowiec posiada zamek błyskawiczny dookoła materaca, co umożliwia łatwiejsze zdjęcie w celu wyprania. Rozdziela pokrowiec na dwie części

Można prać Można prać

W standardzie pokrowiec do prania w temperaturze 60 st.C

Stelaże regulowane Stelaże regulowane

Konstrukcja materaca umożliwia jego zastosowanie na stelażu Regulowanym i Elektrycznym (oferta stelaży Meble Marzenie)

Materac ortopedyczny Materac ortopedyczny

Materac posiadający właściwości ortopedyczne

Antyalergiczność Antyalergiczność

Materac posiada właściwości antyalergiczne

Pianka wysokoelastyczna (meble) Pianka wysokoelastyczna (meble)

Zaawansowana technologicznie wysokoelastyczna pianka poliuretanowa. Dzięki swej strukturze uzyskuje znacznie lepsze parametry podtrzymywania ciała, komfortu oraz odbojności (sprężystości i elastyczności). Pianka wysokoelastyczna w porównaniu z pianką standardową charakteryzuje się znacznie większą elastycznością.

 

Wysokość
24 cm
Gwarancja
2 lata

16 inne produkty w tej samej kategorii:

Produkt dodany do porównania.