Model Federico zaliczany jest do grupy materacy średniotwardych. W tym produkcie zastosowano dwa typy pianki oraz wytrzymałe sprężyny kieszeniowe. Każda ze spiral pracuje niezależnie dzięki umieszczeniu ich w materiałowych poszewkach. Warstwa ta stanowi główną podporę, a dzięki możliwości dokładnego dopasowania się do krzywizn tułowia, odpowiada ona za prawidłową pozycję kręgosłupa. Po jednej stronie zastosowano tworzywo wysokoelastyczne, które w porównaniu do tradycyjnej pianki charakteryzuje się znacznie większą sprężystością. Po drugiej stronie materaca znajduje się warstwa lateksowa o trzech centymetrach grubości. Materiał ten gwarantuje wysoki komfort snu dzięki swojej wewnętrznej strukturze. Ma on właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybowe. Materac Federico w podstawowej wersji wysyłany jest do klienta w miłym pokrowcu Antystress.

Uwaga Ważne !

Dostawa expres 48H dotyczy tylko materacy o szerokości od 90x200 do 180x200 włącznie.

Pozostałe opcje czas dostawy około 4 dni robocze.

ZALETY MATERACA

 - właściwości ortopedyczne i antyalergiczne
 - właściwości antyodleżynowe
 - zdolność do dopasowania się do kształtu ciała
 - pokrowiec z możliwością zdjęcia i wyprania w temperaturze do 60°C

WKŁAD MATERACA

 - wkład wykonany z niezależnie działających sprężyn kieszonkowych typu multipocket 508 szt/m2
 - 7 stref twardości poprawiających komfort
 - jednostronnie płyta lateksowa 3cm
 - jednostronnie pianka wysokoelastyczna 3cm
 - standardowo pokrowiec ANTYSTRESS pikowany 300g/m2
 - wysokość materaca: 21cm

TWARDOŚĆ

-średnio twardy - H3, H4

UWAGA ! - wymagany stelaż o odpowiedniej gęstości listew.


MATERAC FEDERICO NALEŻY DO KATEGORI MATERACY NA SPRĘŻYNIE KIESZENIOWEJ TYPU MULTIPOCKET. W MATERACU FRDERICO Z JEDNEJ STRONY ZASTOSOWANO ZAAWANSOWANĄ TECHNOLOGICZNIE WARSTWĘ LATEKSOWĄ KTÓRA PODNOSI ZDOLNOŚĆ MATERACA DO DOSTOSOWANIA SIĘ DO KSZTAŁTU CIAŁA, Z DRUGIEJ PIANKĄ WYSOKOELASTYCZNĄ KTÓRA JEST DOSKONAŁĄ WARSTWĄ LETNIĄ.


POKROWCE MATERACA

Antystres.jpg  ANTYSTRESS
  • Pokrowiec Antystress wykonany jest z wysokiej jakości dzianiny o gramaturze 300 g/m2. Pokrowiec Antystress wygląda bardzo bogato i atrakcyjnie, natomiast w dotyku jest miękki, niezwykle gładki i przyjemny. Dzianina z której wykonany jest pokrowiec wzbogacona została włóknami węglowymi, które posiadają zdolność rozładowania napięcia elektrostatycznego w naszych mięśniach, dzięki czemu sen staje się zdrowszy, a ciało jest bardziej wypoczęte. Pokrowiec Antystress jest bardzo przewiewny, pikowany włóknem klimatyzującym o gramaturze 300g/m². Przewiewność materaca jest znacznie podniesiona dzięki zastosowaniu specjalnego paska 3D, który ułatwia wymianę powietrza w materacu.
  • Pokrowiec z zamkiem 360° można prać w temperaturze 60° C.

PARAMETRY

Sprężyna multipocket

Sprężyna multipocket

największym atutem sprężyn multipocket jest ich komfort oraz wytrzymałość, zwiększona ilość sprężyn (508szt/m2) gwarantuje większą ilość niezależnych punktów podparcia, które mają szczególny wpływ na elastyczność punktową materaca. Formatka multipocket posiada 7 stref twardości zapewnia lepsze dopasowanie do anatomicznej budowy ciała oraz znacznie wzmacnia wytrzymałość konstrukcji materaca.

Dwustronny

Dwustronny

Materac dwustronny - obie strony materaca stanowią powierzchnię użytkową

Pokrowiec 360 stopni

Pokrowiec 360 stopni

Pokrowiec posiada zamek błyskawiczny dookoła materaca, co umożliwia łatwiejsze zdjęcie w celu wyprania. Rozdziela pokrowiec na dwie części

Można prać

Można prać

W standardzie pokrowiec do prania w temperaturze 60 st.C

Siedem stref twardości

Siedem stref twardości

Materac wyposażony jest w siedem stref twardości

Antyalergiczność

Antyalergiczność

Materac posiada właściwości antyalergiczne

Pianka wysokoelastyczna (meble)

Pianka wysokoelastyczna

zaawansowana technologicznie wysokoelastyczna pianka poliuretanowa. Dzięki swej strukturze uzyskuje znacznie lepsze parametry podtrzymywania ciała, komfortu oraz odbojności (sprężystości i elastyczności). Pianka wysokoelastyczna w porównaniu z pianką standardową charakteryzuje się znacznie większą elastycznością.

Pianka lateksowa

Pianka lateksowa

otrzymywana podczas połączenia lateksu syntetycznego z naturalnym mleczkiem drzewa kauczukowego. Lateks charakteryzuje się wysoką trwałością i elastycznością punktową, doskonale dopasowuje się do kształtów ciała oraz gwarantuje wysoki komfort snu. Dzięki systemowi otworów wnętrze materaca poddawane jest procesowi ciągłej wentylacji, a dodatkowo posiada właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne.  Zawartość lateksu naturalnego sięga nawet 20%.

Antygrzybiczność

Antygrzybiczność

Materac posiada właściwości antygrzybiczne

 

Materac ortopedyczny

Materac posiadający właściwości ortopedyczne

Taśma 3D

Zastosowanie przewiewnej siatki 3D poprawia wentylację materaca, wpływa na cyrkulację powietrza. Dzięki temu nie gromadzą się w nim alergeny i poprawia komfort snu osobom z problemem nadmiernej potliwości.

0 Przedmiot
Wysokość
21 cm
Gwarancja
15 lat

16 inne produkty w tej samej kategorii:

Produkt dodany do porównania.